Rozliczenie za okres: 15.12.2018-15.01.2019

PRĄD:

Wysokość faktury: 133,75 zł

  • Zużycie łączne (główny licznik): 2494 kWh - 2279 kWh = 215 kWh

  • Koszty stałe - abonament, dystrybucja, itp. (spisane z faktury):

  • 3,98 zł + 6,00 zł + 4,34 zł + 0,33 zł + 0,38 zł (netto) = 15,03 zł (netto) = 18,49 zł (brutto)
    18,49 zł / 2 = 9,24 zł na mieszkanie

  • Zużycie w przedpokoju przez kocioł gazowy i światło (dodatkowy licznik):

  • 83 kWh - 38 kWh = 45 kWh

  • Zużycie według mieszkań (liczniki w przedpokoju):

  • Sąsiedzi: 3791 kWh - 3644 kWh - 45 kWh = 102 kWh
    My: 797 kWh - 733 kWh = 64 kWh

  • Koszty zmienne:

  • cena 1 kWh - wartość całej faktury po odjęciu kosztów stałych podzielona przez ilość w sumie zużytych kWh
    cena 1 kWh = (133,75 zł - 18,49 zł) / 215 kWh = 0.53610744186047 zł

  • Koszty za przedpokój:

  • 45 kWh * cena 1 kWh = 24,12 zł
    24,12 zł / 2 = 12,06 zł na mieszkanie

  • Koszty według mieszkań:

  • Sąsiedzi: 102 kWh * cena 1 kWh = 54,68 zł
    My: 64 kWh * cena 1 kWh = 34,31 zł

  • Brakujące 4 kWh (różnica pomiędzy głównym licznikiem, a licznikami w przedpokoju):

  • 4 kWh * cena 1 kWh = 2,14 zł
    2,14 zł / 2 = 1,07 zł na mieszkanie


    GAZ:

    Wysokość faktury: 295,41 zł

  • Zużycie łączne (główny licznik): 6834 m3 - 6693 m3 = 141 m3

  • Koszty stałe - abonament, dystrybucja, itp. (spisane z faktury):

  • 10,66 zł + 10,16 zł = 20,82 zł (brutto)
    20,82 zł / 2 = 10,41 zł na mieszkanie

  • Koszty zmienne:

  • Ciepła woda:

  • Zużycie według mieszkań (liczniki w przedpokoju):

  • Sąsiedzi: 337,223 m3 - 332,305 m3 = 4,918 m3
    My: 329,677 m3 - 326,554 m3 = 3,123 m3

  • Koszt ciepłej wody:

  • cena 1 m3: 10,00 zł (wartość przybliżona, przyjęta na potrzeby wyliczenia kosztów ogrzewania)
    Po wyliczeniu:
    Sąsiedzi: 4,918 m3 * cena 1 m3 = 49,18 zł
    My: 3,123 m3 * cena 1 m3 = 31,23 zł

    Ogrzewanie:

  • Zużycie według mieszkań (liczniki na kaloryferach):

  • Sąsiedzi: 100 + 57 + 57 = 214, więc po odjęciu poprzedniego odczytu zużycie wynosi: 214 - 99 = 115
    My: 23 + 185 + 0 = 208, więc po odjęciu poprzedniego odczytu zużycie wynosi: 208 - 124 = 84

  • Koszt ogrzewania:

  • cena 1 jednostki ciepła - pozostała kwota z faktury (wartość całej faktury po odjęciu kosztów stałych i kosztów ciepłej wody) podzielona przez ilość w sumie zużytych jednostek ciepła
    cena 1 jednostki ciepła = (295,41 zł - 20,82 zł - 49,18 zł - 31,23 zł) / (115 jednostek + 84 jednostek) = 0.97577889447236 zł
    Po wyliczeniu:
    Sąsiedzi: 115 jednostek * cena 1 jednostki ciepła = 112,21 zł
    My: 84 jednostek * cena 1 jednostki ciepła = 81,97 zł

    RAZEM DO ZAPŁATY:

    Sąsiedzi: 248,87 zł
    My: 180,29 zł